Priešpaskutinį mėnesio savaitgalį – liepos 22-24 d. netoli Pabradės esančioje poilsiavietėje „Saulėtas kampelis“ vyko jau šeštą kartą organizuojamas sveikos gyvensenos festivalis „Mandala“
Kotryna Braževičiūtė
Šio festivalio programoje – daugiau nei pusšimtis paskaitų ir užsiėmimų. Atvykusieji į festivalį galėjo daugiau sužinoti ne tik apie tai, kaip pagerinti fizinę būklę bei išvengti ligų, bet ir kaip sustiprėti psichologiškai. „Sveikatą suprantame ne tik kaip kūno sveikatą, bet ir kaip gerą psichologinę savijautą, gerus santykius su savimi ir aplinka“, – teigė „Mandalos“ organizatorė, psichologė ir šokio terapeutė Sigita Dabulskytė.
Šis festivalis organizuojamas nuo 2011-ųjų. Idėja jį rengti merginai kilo apsilankius panašiame, Latvijoje rengiamame festivalyje „Gara vasara“. Ji pajutusi, kad tokio tipo renginių – kurie moko būdų, kaip jaustis laimingesniais – Lietuvoje trūksta. „Lietuva pirmauja tiek savižudybių, tiek psichikos sutrikimų skaičiumi – lietuviai nėra laimingiausi žmonės pasaulyje“, – pasakojo ji, vardindama priežastis dėl ko ryžosi organizuoti „Mandalą“.
Festivalyje, kaip ir ankstesniais metais, veikė keturios erdvės – kūno, psichologinė, dvasinė ir kūrybinė.
Kūno erdvėje vyko įvairios mankštos, jogos užsiėmimai, paskaitos apie sveiką mitybą, masažo mokymai.
Psichologinėje erdvėje paskaitas skaitė ir praktinius užsiėmimus vedė profesionalūs psichologai, atstovaujantys įvairias psichologijos mokyklas.
Dvasinėje erdvėje buvo rengiami meditacijos, relaksacijos užsiėmimai, mokoma specialių kvėpavimo technikų.
Kūrybinėje erdvėje buvo galima atskleisti savo talentą gaminant įvarius rankdarbius –
papuošalus, mozaikas, išmokti makrame būdu apipinti akmenėlius ar kitus gamtos radinius,
daryti laikinąsias tatuiruotes su chna.
Kūrybinėje erdvėje šiemet taip pat vyko šokio pamokos – jas vedė choreografas, „Žvaigždžių duetų“ dalyvis Šarūnas Kirdeikis.
Pasak S.Dabulskytės, paskaitų ir užsiėmimų šiemet – gausu, kaip niekad anksčiau, ir ką nors sau tinkamo rado kiekvienas. Iš įdomesnių ji išskyrė akių jogą – šio užsiėmimo dalyviai išmoko specialių pratimų akims, kuriais galima pagerinti regėjimą; paskaitą apie natūraliosios kosmetikos gaminimą, kurioje galėjo išmokti kaip patiems pasigaminti kremą, lūpų balzamą, šampūną ar dantų pastą; šeimos gydytojos paskaitą apie priklausomybes. Dar du užsiėmimai, kurių buvo neverta praleisti – psichologinės paskaitos apie tai, kaip būti laimingu jau dabar, o ne gyventi nuolatiniame laimės laukime bei kaip valdyti pyktį. Dalyviai taip pat galėjo susipažinti su iš Afrikos atkeliavusia „Gyvenimo medžio“ praktika, tyrinėjančia gyvenimo įvykių įtaką asmenybės formavimuisi bei padedančią atrasti resursų norimiems pokyčiams. Dar vienas laimei skirtas užsiėmimas – džiaugsmo šaltinio paieškos – jį apėmė diskusija laimės tema bei speciali meditacija. Festivalyje taip pat buvo galima išmokti rebefingo, pasiklausyti specialaus gongų muzikos koncerto, kuris, laikoma, veikia harmonizuojančiai.
Visi užsiėmimai buvo nemokami, mokėti reikėjo tik už asmenines paslaugas, tokias kaip įvairios asmeninės konsultacijos, auros diagnostika, sapnų aiškinimas, masažai.
Vakarais vyko muzikos koncertai. S.Dabulskytė ypač džiaugėsi, kad į renginį pavyko pakviesti muzikos terapeutą, indėnų muzikos tyrinėtoją ir multiinstrumentalistą Kailash Kokopelli – jo pasirodymas vyko šeštadienio vakarą.
Festivalis įsikūręs prie ežero, veikė palapinių miestelis, tačiau apsistoti buvo galima ir namukuose – pagal poreikius išsinuomoti galima tik lovą, kambarį ar visą namuką.
Veikė net kelios vegetariško ir žaliavalgiško maisto kavinės. Renginio teritorijoje draudžiama vartoti alkoholį, rūkyti – negalintiems išbūti be rūkalų buvo įrengta speciali atokiau nuo visų esanti rūkymo vieta.
S.Dabulskytė taip pat ragino į festivalį atsivežti nereikalingų knygų – veikė knygų mainykla.
Daugiau informacijos apie festivalį – renginio svetainėje www.mandala-festival.lt
Straipsnyje panaudotos organizatorių archyvo nuotraukos