Sveika oda – mūsų grožio ir geros jausenos pradžia. Lietuvaitės gyvena tokioje klimato zonoje, kur nuolat keičiasi oras, tad yra priverstos mokytis odą puoselėti šiltuoju ir šaltuoju metų laiku. Žiemos metas neatsiejamas nuo stiprių vėjų, žvarbos, šalčio, tad šiuo metų periodu odai reikėtų specialios priežiūros.
Gydytojai dermatologai sako, kad mūsų odos būklę lemia trys pagrindiniai faktoriai: genai, maistas ir odos priežiūra. Jeigu gerų genų mums pagailėjo, nusiminti neverta ir padėtį galime pataisyti pasirūpindamos maistu ir odos priežiūra.
Natūralios odos priežiūros priemonės žiemą. Viena pirmųjų taisyklių šąlant – nevalyti odos spiritiniais valikliais. Tai dirgina odą ir be reikalo išsausina; šis patarimas tinka ir moterims, kurios turi riebią odą. Vietoj to, dermatologai rekomenduoja rinktis rūgpienį, grietinėlę, medų, žaliąją ar ramunėlių arbatas. Nusprendus veidą valyti medumi, nusiprauskite ir nusausinkite veidą. Pamažu įtrinkite ir įmasažuokite odą, kol ji pasidarys sausa ir nelipni. Po to reikėtų frotinio audinio gabaliuko (tiks ir rankšluostis), kurį panardinkite į karštą vandenį ir švelniai masažuokite odą. Valant medumi pasišalina negyvosios veido odos ląstelės, gerinama kraujotaka, pamaitinama.
Toms, kurios kenčia dėl sausos, apšerpetojusios odos, vertingiausias odos valiklis yra šviežias rūgęs pienas. Įspėjame, kad pasenęs rūgpienis praranda dalį vertingųjų savybių ir dažnai būna netinkama kosmetinė priemonė. Palepinkite save suvilgiusios tamponėlį šviežiame rūgpienyje, po to trumpam dar kartą ištepkite juo veidą, pabūkite 3-4 min. ir švariai nuvalykite. Jeigu po ranka neturite rūgpienio, odai pamaitinti tiks ir grietinė. Taip atgaivinta Jūsų oda taps dėkinga.
Jeigu namuose auginate gėles, tarp jų alaviją, pasinaudokite alavijo gydomosiomis savybėmis. Nuskinkite lapą, išimkite minkštimą ir panaudokite kaip priemonę veidui valyti. Alavijas puikus drėkiklis, o oda jo drėgmę pasisavina daug greičiau nei vandens, todėl jis tinkamas ir kaukėms, ypač kai nuo šildymo žiemą oda ypatingai greitai išsausėja. Paeksperimentuokite: į šaukštelį medaus įlašinkite kelis lašus alyvuogių aliejaus ir alavijo minkštimo, sumaišykite iki tyrelės konsistencijos. Viskas – kaukė paruošta, po tokios procedūros oda taps jaunesnė ir stangresnė.
Užuot pirkę brangius valiklius, įsigykite graikiško jogurto. Jis švelniai ir tausodamas veidą pašalins negyvąsias ląsteles. Pieno rūgštis atlieka valomąją funkciją, tačiau jame nėra šveičiamųjų granulių, kurios kartais dirgina jautrią odą. Šis produktas tinka visų tipų odai.
Sausai odai žiemą labai pagelbės avokado kaukė. Sutrinkite avokado minkštimą iki tyrelės, įlašinkite du lašus sėmenų ar alyvuogių aliejaus ir sumaišykite. Užtepkite šią natūralią kaukę ant veido ir kaklo srities, palaikykite apie 15 minučių; po procedūros oda bus pamaitinta vitaminais bei mineralinėmis medžiagomis, ji suminkštės ir taps atsparesnė šalčiui.
Šaltuoju metų laiku rekomenduojama pasirūpinti viso kūno oda. Labai efektyvu kartą į savaitę pasiruošti kūną maitinančią ir stangrinančią vonią: 1 litre pieno ištirpinkite 5 valgomuosius šaukštus medaus ir išspauskite šiek tiek citrinos sulčių, jei turite jautrią odą, užteks dviejų lašų. Šį mišinį supilkite į vonią. Dar geriau, jeigu galite pasilepinti šilta vonia su pasukomis. Šviežių pasukų įpilkite į šiltą vonią ir pamirkite joje apie 30 min.; efektas bus didesnis, jei prieš tai kūną įtrinsite aliejumi. Vartokite alyvuogių, anakardžių, sėmenų ar riešutų aliejus. Tai tinka tiek vyrams, tiek moterims, kadangi šildomose patalpose oda ypatingai greitai netenka drėgmės.
Žiemą taip pat reiktų dėmesį atkreipti į lūpas. Vėjuotomis ir žvarbiomis dienomis jos labai greitai suskirsta, kadangi neturi apsauginio epidermio sluoksnio. Dėl to vakarais vertėtų lūpas pasitepti medumi arba aliejumi. Tą patį derėtų padaryti ir išsausėjus kulnų arba alkūnių odai.
Tinkama mityba sveikai odai. Visi dermatologai sutaria, kad mūsų odos grožį lemia ir sveika, subalansuota mityba. Jeigu turėsite virškinamojo trakto problemų, vargiai oda atrodys sveika ir švytinti.
Valgykite pakankamai skaidulinių medžiagų, kurios neleistų užkietėti viduriams. Jų gausu grūdėtoje duonoje, sėmenyse, avižose, košėse, kituose grūdų produktuose. Antraip, neišvengsite odos bėrimų, paraudimų, spuogų.
Šaltuoju metų laiku būtina vartoti produktus, kuriuose gausu omega-3 riebiųjų rūgščių. Jos būtinos palaikyti normalų odos drėgmės balansą. Mūsų organizmas šių rūgščių negamina, todėl turime jų gauti su maistu. Taip pat organizmui padėtume mažiau vartodami cukraus ir angliavandenių. Vietoj to, kosmetologai siūlo rytinį kokteilį, iš vidaus pamaitinsiantį odą: į žaliąją arbatą išsunkite pusę citrinos ir paskaninkite šaukšteliu medaus. Žaliąją arbatą galite pakeisti granatų arba šaltalankių sultimis.
Pasirūpinkite, kad netrūktų cinko, seleno, magnio ir vitaminų A, E, C. Vitaminas C grožiui svarbus, nes dalyvauja kolageno gamyboje, vitaminas E reikalingas ląstelių atsinaujinimui. Dėl to valgykite citrusinių vaisių, raugintų kopūstų, svogūnų, svarainių. Neatsisakykite šviežių sulčių.
Taip pat labai svarbu nepamiršti mineralinių medžiagų, todėl gerkite natūralų, negazuotą mineralinį vandenį, nors atrodys, kad žiemą nejaučiate troškulio. Pakankamas kiekis mineralinių medžiagų ir vitaminų jūsų organizmą stiprins iš vidaus, neleis odai išsausėti ir tapti pažeidžiama.
Linkime būti gražioms.