Geras miegas yra daug svarbesnis dalykas nei jūs manote. Jis yra pats geriausias gydytojas! Tačiau vis daugiau žmonių, nors ir mirtinai pervargę, vakare niekaip negali užmigti. Svarbiausia – ne miego trukmė, o jo kokybė. Ją galima pagerinti gana paprastomis priemonėmis.
Be galo svarbi šiame reikale yra lova. Visų pirma turetume savęs paklausti: „Ar man patinka mano lova?“ Lova turėtų idealiai derėti prie kiekvieno asmenybės, kad žmogus joje galėtų tikrai gerai jaustis ir su džiaugsmu į ją kas vakarą gultis. O čia svarbūs štai kokie dalykai: ar čiužinys ne per daug išgulėtas, ar jis tinkamoje padėtyje visą naktį laikys mūsų stuburą, ar patogiai gulės mūsų galva ant pagalvės, kad pagaliau kaip reikiant galėtų atsipalaiduoti per dieną įsitempęs mūsų sprandas?
Nuo lovos padėties taip pat daug kas priklauso. Ji turėtų stovėti taip, kad gulėdamas žmogus matytų kiekvieną, kuris įeina per duris. Miegamasis kambarys – tai ypatinga patalpa. Joje žmogus praleidžia net trečdalį savo gyvenimo. Jame reikėtų vengti ryškių spalvų. Ramiam poilsiui labiausiai tiktų švelnios pastelinės, o ypač balta spalva, kuri sukelia švaros, grynumo, tyrumo ir saugumo jausmą.
O ir kiti veiksniai čia gana svarbūs. Trumpam padarykime miegamajame skersvėjį, kad miegui netrūktų gryno oro. Ideali temperatūra šiame kambaryje – tarp 16 ir 18 laipsnių. Užmigti padės nuo senų senovės žinomos priemonės: klasika tapusi stiklinė pieno, šilta vonia, eteriniai aliejai, kurių kvapai padeda atsipalaiduoti. Ramią mėgstamą muziką taip pat galima laikyti garantuota migdomąja priemone.
• Visuomet stenkitės eiti miegoti tuo pačiu laiku. Jei kasdien eisite gulti tuo pačiu laiku ir tuo pačiu laiku kelsitės, tai tikrai neturėsite jokių miego sutrikimų ir per naktį puikiai pailsėsite.
• Prieš miegą nežiūrėkite televizoriaus. Jau ir iš pavadinimo aišku, kad miegamasis kambarys yra skirtas miegui. Taigi, jis nėra ir darbo kambarys. Tačiau paskaityti ką nors malonaus prieš miegą nepakenks.
• Tuščias skrandis. Nuo 21 val. stenkitės negerti kavos, arbatos, alkoholinių gėrimų, per daug neprisivalgyti. Geriausia paskutinį kartą lengvai pavalgyti tris valandas prieš miegą.
• Grynas oras. Prieš pat miegą gerai išvėdinkite kambarį. Deguonis ne tik padės greitai užmigti, bet ir atgaivins kūną.
• Lovos padėtis. Jei sunkiai užmiegate, pamėginkite perstatyti lovą. Galvūgalį patartina pasukti į šiaurę arba į rytus.
• Nemiegokite dieną. Jei naktį neišsimiegojote, po pietų geriau eikite pasportuoti. Vakare griūsite į lovą kaip pakirstas!
Dėl telefonų, televizorių ir kitų priemonių sutinku, jų geriau nenaudoti prieš miegą, tačiau dėl maisto esu linkusi manyti priešingai. Bent jau man lengviau užmigti be gurgiančio pilvo keliamo šurmulio. 😀